Вітаю Вас на моєму блозі

Вітаю Вас на моєму блозі
Мелітопольський педагогічний інститут (1981-1985). 1985 – початок педагогічної діяльності.

воскресенье, 22 марта 2020 г.

Голонасінні


Харчові добавки в продуктах харчування


Урок окисно-відновні реакції

  Тема
Окисно-відновні реакції. Процеси окиснення та відновлення, окисники та відновники.
  Мета
Ознайомити учнів з окисно-відновними реакціями, визначити місце окисно-відновних реакцій серед основних типів хімічних реакцій;
сформувати поняття про процеси окиснення й відновлення, про окисники та відновники;
сформувати і розвивати умін­ня порівнювати окисно-відновні реакції методом електронного балансу;
виховувати творче ставлення до практичного використання знань.
  Обладнання та         матеріали
Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, таблиця відносних електронегативностей хімічних елементів, презентація «Окисно-відновні реакції», комп’ютер, програмно-методичний комплекс навчального призначення для загальноосвітніх закладів «Хімія – 9 клас».
  Тип уроку
Комбінований. Урок-презентація.


четверг, 14 марта 2019 г.

«Правова обізнаність – запорука успіху»


Мета: - ознайомити дітей з реалізацією їх прав, з порушеннями прав дитини; сприяти поширенню правової культури та освіченості в учнівському середовищі; - розвивати творчі здібності учнів; - виховувати бажання вивчати, поглиблювати правові знання; виховувати доброзичливість, людяність, відповідальність.
Хід заняття
Розповідь вчителя.
Усі люди зв'язані з певним соціальним середовищем, в якому вони народжуються і формуються. Поза соціаль­ним середовищем, поза суспільством людина немислима. Як кожний ставиться до середовища — питання важливе і для суспільства, і для окремої особи.
Соціальне середовище постає перед людиною в конк­ретній історичній формі — як усталений спосіб життя, як створені суспільством соціальні, матеріальні й духовні цін­ності, як спосіб та умови їх виробництва, розподілу і спо­живання.

среда, 6 декабря 2017 г.


Життєвий ритм. Розпорядок дня підлітків. Сон і здоровя.

МЕТА:
формувати в учнів поняття життєвих ритмів, біологічних ритмів, сну;
ознайомити учнів з життєвим ритмом людини, значенням сну;
розвивати в учнів вміння планувати свій день;
продовжувати виховувати в учнів бережливе, дбайливе та усвідомлене ставлення до власного здоровя як однієї з найвищих людських цінностей, потреби самопізнання та всебічного самовдосконалення.
Обладнання:
інтерактивна дошка;
мультимедійний проектор;
картки контролю знань;
презентація в середовищі Power Point;;
написи за темою уроку;
таблиці «Розпорядок дня»;
завдання.
              Тип уроку: відкритий урок, засвоєння нових знань.
Тема. Екологічні групи грибів.
Мета. Узагальнити знання про особливості грибів як окремого царства    організмів, сформувати поняття про екологічні групи грибів та їх роль в природі та  в житті людини; продовжувати формувати навички роботи з мікроскопом та лабораторним обладнанням; розвивати вміння працювати з додатковими джерелами інформації; виховувати навички толерантного спілкування в процесі роботи в групах.